Dr. Kozma László, a Geometria Tanszék docense és Dr. Pintér Ákos, az Algebra és Számelmélet Tanszék egyetemi tanára, a Debreceni Egyetem általános rektorhelyettese Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozata kitüntetésben részesültek.

Kiemelkedő kutatói-oktatói munkája, nemzetközi tudományos projektek megvalósításában vállalt szerepe, valamint a magyar és az angol nyelvű oktatás-, illetve tudományszervezés területén elért jelentős eredményei elismeréseként dr. Kozma László matematikus, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Matematikai Intézete Geometriai Tanszékének egyetemi docense részére Áder János köztársasági elnök Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozata kitüntetést adományozott.

Több évtizedes, kimagasló kutatói-oktatói munkája, valamint a Debreceni Egyetem felsőoktatási stratégiájának kialakítása és fejlesztése érdekében végzett eredményes vezetői tevékenysége elismeréseként dr. Pintér Ákos matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Debreceni Egyetem általános rektorhelyettese, a Természettudományi és Technológiai Kar Matematikai Intézete Algebra és Számelmélet Tanszékének egyetemi tanára részére Áder János köztársasági elnök Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozata kitüntetést adományozott.

A kitüntetéseikhez szívből gratulálunk, és a további munkájukhoz sok sikert és jó egészséget kívánunk!